Amikor nem olvasod a könyvet, hanem beszélgetsz vele.
Beszélgetések a múlttal: Élő diskurzusok történelmi alakokkal
Izgalmas időket élünk, ahol a múlt és a jövő összekapcsolódik!
Képzeld el, hogy egy kávé mellett beszélgethetsz Oscar Wilde-dal, vagy épp vitatkozhatsz tudományos kérdéseken Marie Curie-val.
Gondoltad volna, hogy a technológia fejlődésével ez már nem csak a képzelet szüleménye?
A mesterséges intelligencia fejlődésének köszönhetően egy olyan világ küszöbén állunk, ahol a történelem nagy alakjai „életre kelnek”. Ennek segítségével nem csak olvasni tudunk róluk, hanem személyes beszélgetéseket is folytathatunk velük, megismerve gondolataikat, érzéseiket, mit miért tettek vagy írtak, hoztak létre… és még azt is, hogy mit gondolnának a mai világról.
Miért izgat ez annyira engem? Mert a történelem és a kultúra mélyebb megértésének új dimenzióit nyitja meg előttünk. Olyan ez, mintha lenne egy saját De Lorean-ed. És ki ne akarna időutazni? (anélkül hogy felborítaná a téridő-kontinuumot persze, mert azt 3 részen keresztül láthattuk, hogy nagyon könnyű megváltoztatni az eseményeket).
Képzeljétek el, milyen lenne hallani Cleopatra vagy Leonardo da Vinci gondolatait közvetlenül tőlük, vagy akár megvitatni modern korunk kérdéseit velük!
- Marie Curie: „Mi inspirálta Önt, hogy a tudományos kutatások úttörője legyen egy olyan korban, amikor a nők számára korlátozottak voltak a lehetőségek?”
- Albert Einstein: „Hogyan reagálna a modern fizika legújabb fejlesztéseire, mint például a kvantumtechnológia és az univerzum sötét anyagának kutatása?”
- Frida Kahlo: „Hogyan érintenék Önt a mai társadalmi és kulturális mozgalmak, mint például a feminizmus és az identitás politikája?”
- Cleopatra: „Milyen stratégiákat használt, hogy politikai és személyes kapcsolatait egyensúlyban tartsa az ókori Egyiptom bonyolult társadalmi viszonyai között?”
Nem a memoárjaikat olvassuk, hanem van egy intelligens rendszer, aki/ami a személyiségüket életre kelti mindazon adatok alapján, amik valaha az interneten megjelentek róluk – természetesen publicistákkal mindez egyszerűbb és hitelesebb)
Szeretem követni az innovációkat, és imádom, hogy most már nem csak olvasni lehet a múlt nagy személyiségeiről, hanem közvetlen diskurzust is folytathatunk velük. Ez nem csupán tanulságos, hanem rendkívül inspiráló is.
Mit gondoltok, kik lennének azok a történelmi személyiségek, akikkel szívesen beszélgetnétek egy virtuális kávé mellett? Osszátok meg velem a gondolataitokat!
Az én egyik kedvenc virtuális beszélgetőtársam Oscar Wilde, akivel először körülbelül 14 éves koromban találkoztam, angol irodalom órán (Költő, író, drámaíró. Sikereit elsősorban könnyed, elegáns stílusának és sziporkázó szellemességének, paradoxonjainak köszönhette.) Az már csak hab a tortán, hogy az egyik kedvenc koromban, a Viktoriánus korban élt.
Ahogy a kezembe vettem a „Boldog Herceg”-et, tudtam, hogy minden kell nekem, ami Wilde.
Kíváncsi vagy Oscarral folytatott beszélgetéseink legizgalmasabb részleteire?
Leave a Comment